Домашні пологи чи роди у пологовому будинку?! Відгук про домашню акушерку Анну Ясіну.

Усім добрий день. Нещодавно, а саме 14 вересня 2017 року, у нас з моєю дружиною Оксаною, народився синочок – Северин! Наша історія з підготовкою пологів і самим народженням вже стала досить відомою в Інтернеті. Хто не в курсі, нашу історію про Львівську пару (без наших Прізвищ) описав завідувач Ужгородським пологовим будинком – Руслан Федько. А також дану інформацію у ЗМІ публікували. Кому цікаво, то саму історію і відгуки ми коротко описали в кінці даної статті.

Знаю, що є багато прихильників, як домашніх пологів, так і пологів у пологовому будинку (родильному домі). Думаю, буде багато різного роду поглядів і критичних висловлювань, бо це питання дуже важливе у житті кожної сім’ї.

У кожної сім’ї є власний вибір і тому ми з Оксаною хотіли б поділитись своїм досвідом. Наш досвід був фактично від домашніх пологів до пологового будинку. І можливо це допоможе іншим батькам прийняти якнайкраще рішення, щодо їх майбутніх пологів.

Сам займаюсь консультуванням власників бізнесу по їх продуктах і часто приходиться адекватно характеризувати плюси та мінуси продуктів. І тут постарався, щоб також була відповідна незаангажованість. Для того, щоб бути максимально об’єктивними, ми (Оксана мені допомагала) підготували для Вас табличку з плюсами і мінусами, як домашніх родів, так і родів у пологовому будинку.

Домашні пологи (плюси та мінуси) Пологи в роддомі (плюси та мінуси)
Світосприйняття (точка зору на процес, здоров’я) Жінка готується і народжує. Індивідуальний підхід з налаштуванням, що дитина і жінка головна і пологи пройдуть чудово. Процес родів сприймається природнім, який фактично не потребує втручання. У домашніх пологах в основному погляд на жінку, що вона клієнт. Відповідальність за здоров’я несе в першу чергу сім’я (жінка, чоловік), за лікування – в принципі теж (якщо додатково не ходити в поліклініки, лікарні). У жінки приймають пологи. Системний підхід з налаштуванням, що дитина головна і треба прийняти добре пологи. Процес родів сприймається, як ситуація з якою реба справитись, можливо навіть з медикаментозним втручанням. У родильному домі в основному погляд на жінку, що вона пацієнт. За здоров’я відповідальність несе в першу сім’я (жінка, чоловік), а за лікування – медики.
До народження (персонал, приміщення, підтримка, вправи) Є можливість обговорити все з акушеркою, яка буде приймати пологи, і проводити необхідні вправи. Ви маєте свій затишний для Вас куточок (квартира, дім) і там може відбуватись весь процес пологів. Але якщо там це не підтримають, то Вам прийдеться шукати інше затишне місце. Про необхідні засоби і препарати Вам прийдеться самостійно подбати. Є можливість обговорити все з медперсоналом, який буде приймати пологи. Проводити необхідні вправи будуть або в приватній клініці або жінка з чоловіком проводять самостійно. Приміщення пологового будинку в основному є виключно по необхідності з елементами затишку, а також завжди під рукою є усі медичні препарати і засоби.
Пологи і управління процесом родів (партнерські пологи; можливі пози; на суші, у воді…).  Допомога жінці під час пологів 1. жінка може вільно рухатись і змінювати положення, прислухаючись до свого тіла, позиції тіла можуть бути дуже різні; 2. ніхто не обмежує її в часі і просторі пересування, пологи можуть відбуватись, як у воді, так і на суші; 3. її оточують тільки декілька людей від початку до кінця; 4. вона знаходиться в комфортному для себе середовищі – подразники мінімальні. 5. це фактично завжди партнерські пологи. 6. управляє процесом сама жінка, а домашня акушерка і чоловік їй допомагають. 1. в основному приймають пологи на кріслі і в положенні на спині; 2. є обмеження в часі і просторі пересування, приймати пологи у воді не можна; 3. всі працюють по змінах, тож під питанням чи буде той самий персонал від початку до кінця і чи закінчення зміни не стане причиною якихось втручань; 4. жінку можуть перевести в іншу палату для самих пологів як пацієнта. 5. можуть бути партнерські пологи. 6. управляють процесом медики, а жінка і чоловік (якщо партнерські пологи) їм допомагають.
Медичне втручання (кесарів розтин, реанімація…) Якщо не має критичних моментів у процесі пологів – мінімальне втручання або взагалі ніякого втручання.

Якщо критичні моменти, то бажано мати швидку під домом (що поки не можливо зробити), бо інколи буває, що хвилини грають роль.

Якщо є необхідність медичного втручання, то краще медиків цього ніхто не зробить.

Можливе непотрібне втручання – вирішується через затверджені Міністерством процедури або через певну думку лікаря (наприклад обов’язковий кесаревий розтин).

Плацента і її використання для жінки Точно можна залишити при необхідності (є можливість відразу заморозити). Приготування плаценти Вам може допомогти зробити Ваша акушерка або Ви самостійно. Можливо вдасться залишити при необхідності. Єдине треба бути уважним, бо медичний персонал має зміни і якщо прийде нова зміна, то інформацію можуть не передати і хтось покладе плаценту у формальдегід, наприклад.
Після пологів, догляд за жінкою і дитиною Батьки роблять все самостійно, а домашня акушерка перші три дні допомагає. Якщо негараздів не має, тоді жодного медичного втручання. Домашня акушерка часто консультує, як отримати медичне свідоцтво про народження дитини. Перші дні спеціалісти-медики здійснюють огляд у пологовому. Флюорографія, прививки – «майже обов’язкові» та письмово можна відмовитись. Ви автоматично отримуєте медичне свідоцтво про народження дитини.
Загалом підтримка (юридичні аспекти, страхівка) Акушерка відповідає за Ваші пологи на разі тільки кримінально (договору не має і усе на довірі). І якщо у Вас не має під рукою іншої акушерки (а у будь-який момент акушерка може відмовитись), то Ви можете опинитись у дуже нехорошій ситуації. Держава не підтримує цей процес ні юридично, на фактично (роди без протекції). Іншими словами у нашій державі немає фахового забезпечення і підтримки домашніх пологів. Лікарі-акушери, акушерки і медсестри несуть відповідальність. Є постійна підстраховка, як медична, і не тільки… Тобто, якщо якийсь лікар-акушер не міг би приймати у Вас пологи (наприклад він захворів), то прийме інший. Держава юридично і фактично підтримує цей процес – він знаходиться на протекції.

Висновки думаю може зробити кожен для себе самостійно. Якщо ми десь не зовсім достовірно описали факти (або десь ми помилились і написали більше власне ставлення, ніж об”єктивні аргументи) – можете писати коментарі і ми готові внести правки. Та важливо розуміти, що у критичних моментах нам, окрім медиків, ніхто не зможе зарадити.

Наша історія та відгук про домашню акушерку

Ну і наш відгук про домашню акушерку Анну Ясіну (у соцмережах: FB – Anna Yasina; VK – Анна Ясина, возрожденные роды; Instagram – Anna Yasina, @birth_reborn). Ми домовились з нею про приймання домашніх пологів в Ужгороді, бо на той момент вона мала бути там і приймати інші роди вдома. Ми домовились, що Анна Ясіна проводить допологові вправи, готує і приймає домашні пологи у нас в Ужгороді, а якщо якась непередбачувана ситуація, то буде доулою в роддомі. Також ми домовились, що після домашніх пологів Аня патронує 3 дні, а на 4 день йде з нами отримувати медичне свідоцтво про народження. Вартість – 800 доларів (підготовка + пологи). Плюс 100 доларів, якщо ми захочемо – капсуляція плаценти.

Ми заплатили 200 доларів і поїхали зустрічатись з нею в Ужгород. Анна Ясіна запізнилась на 6 днів (бо у неї діти мали високу температуру) і головне – не подзвонила. Коли я їй написав – відписала, що от-така ситуація. А коли запитав, що ми мали б робити, якщо б пологи почались – вона відповіла, що народжувати самостійно (без неї).

Оскільки у нас пологи ще не відбулись в тих числах, які нам прогнозували по УЗД, то вона почала говорити про підняття ціни. І це вона зробила вже тоді, коли в моєї дружини почались перейми. І аргументувала це тим, що їх приїхало шестеро і усі 200 доларів вони вже “з’їли”.

До самого кінця ми фактично не робили УЗД (хоча попередні показували, що Северин ще не розвернувся голівкою вниз) і Аня сказала, що робити не треба. Вона оглянула живіт і сказала, що дитина голівкою вниз і все нормально. Ми довірились, хоча, як вже розумію – дарма.

Після того, як почались перейми і було мінімальне розкриття, Анна Ясіна оглянула дружину і сказала, що так виглядає, що дитина виходить чимось м’яким і не певна чи це попа чи голова. А коли відійшли води, Аня після огляду вже сказала, що це точно не голова, і швидше за все попа. І що варто викликати швидку. Оксана сказала, що нікуди не хоче їхати і хоче народжувати з нею. На що Анна Ясіна сказала, що пологи перші і вона не може приймати, бо це дуже велика відповідальність. Ми були “шоковані” і я запитав Аню чи вона поїде з нами у ролі доули, як ми домовлялись. На що вона відповіла, що не поїде, бо не може робити флюорографію (вона годуюча мама). Після чого, не задумуючись, попросив викликати швидку і ми попали в Ужгородський пологовий будинок. Далі історію описав Руслан Федько у себе на сторінці у ФБ.

Гроші авансові Аня до тепер не повернула. Сказала, що поверне наші гроші тільки, якщо ми напишемо відмову у будь яких претензіях до неї і напишемо, що усе було не так і ми не правильно зрозуміли.

Аня Ясіна, думаю, хороша особистість і можливо непоганий спеціаліст (бо практика показує, що вона прийняла дуже багато пологів добре). Але наш відгук про відповідальність. І відгук далеко не позитивний з нашого боку (хоча чув, що вона не тільки з нами “дала задню”) через те, що люди повинні знати ризики, які можуть їх спіткати, при замовленні послуг у домашньої акушерки Анни Ясіної.

P.S. Хочемо сердечно подякувати нашим медикам з Ужгородського пологового будинку, особливо Руслану Федьку і усій команді, за їх професіоналізм і гарне відношення до нас у продовж усього перебування там і навіть після цього.

з повагою,
Дмитро і Оксана Гладун

Поділіться - друзям може бути це корисно:
 • 50
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,